“Ik ben precies een ontplofte salami in zilverpapier”: tv-icoon Rob Vanoudenhoven schitterde nog eens in volle glorie in Make Up Your Mind

Rob Vanoudenhoven, Walter De Donder en Yemi Oduwale transformeerden tot excentrieke drag queens 

Vanavond omarmde de dragwereld vier gloednieuwe queens. Artie Shock, Juliette Smallville, Princess Violette en Jackie Doolittle gaven het beste van zichzelf op het podium van Make Up Your Mind. Walter De Donder en Yemi Oduwale kropen vol overgave in de huid van hun excentrieke alter ego’s, maar mogen hun plateauzolen en pruiken weer opbergen. En ook tv-icoon Rob Vanoudenhoven schitterde nog eens in volle glorie op het tv-scherm, zij het vermomd achter een dikke laag make-up en valse wimpers. Of zoals hij het zelf omschrijft, vermomd als “een ontplofte salami in zilverpapier”. De drie queens zetten straffe én hilarische drag acts neer, maar moesten de catwalk uiteindelijk verlaten en hun ware identiteit prijsgeven. Jackie Doolittle mag haar grote geheim nog even bewaren. Zij verleidde de jury zelfs tot een staande ovatie en werd gekroond tot winnares van de avond. De ondeugende Harley Quinn look-a-like schittert in de finale naast Black Lulu, de winnares uit de eerste aflevering.

Yemi Oduwale als Princess Violetta 

Als een echte dramaqueen imponeerde Princess Violetta de jury- en panelleden. “Damn, hoe goed was dat? Boek die maar in de Mask’ara”, klonk het enthousiast bij zanger Gustaph. Maar de prinses bleek niet opgewassen tegen een ijzersterke Jackie Doolittle. En dus moest acteur en theatermaker Yemi Oduwale - en niet Riadh Bahri, zoals Elisabeth Lucie Baeten en Gustaph dachten - als eerste afscheid nemen van zijn koninklijke alter ego. 

Ik had een irrationele vrees voor drag queens, om eerlijk te zijn. Ik vond ze doodeng. Ik ben iemand die heel erg op mensen hun lichaamstaal afgaat en hun gezicht wil lezen, en bij drag queens lukte me dat niet. Ik voelde me daar heel ongemakkelijk bij. Maar anderzijds is het als acteur zo’n mooie kans om je volledig in iets artistieks te smijten en om deze kunst op korte tijd ten volle te leren. Dus ik kon geen ‘neen’ zeggen.” 

Bekijk de reveal van Yemi hier:

Rob Vanoudenhoven als Artie Shock

Met een ietwat houterige en niet al te elegante performance zorgde Artie Shock voor heel wat speculatie onder de panelleden. Elisabeth en Gustaph tastten in het duister en zochten het met Boris Devis in de kunstwereld. Karen en Gustaph volgden hetzelfde spoor, maar konden op het allerlaatste nippertje wel de juiste naam noteren. Achter “de ontplofte salami in zilverpapier” bleek voormalig kijkcijferkanon en fulltime kunstenaar Rob Vanoudenhoven te zitten. 

Het moet afschuwelijk geweest zijn om naar te kijken, maar ik heb er geweldig van genoten. Ik ben terecht gekomen in een wereld die ik niet kende. Het is echt een kunst, waar je ongelooflijk hard voor moet werken. En dat ben ik niet meer gewoon, dus ergens ben ik blij dat ik eruit lig (lacht). Waarom ik het belangrijk vond om deel te nemen? Veel kunstwerken van mij gaan over oordelen. We oordelen over anderen zonder dat we vragen stellen en zijn daar heel snel in. Maar je kan alleen beter met elkaar overweg als je met elkaar praat. Zo ga je elkaar beter leren kennen, in plaats van uit elkaar te groeien.” 

Bekijk de reveal van Rob hier:

Walter De Donder als Juliette Smallville 

Hilariteit alom toen de kokette Juliette Smallville over de catwalk flaneerde. “Ik ga hier zo goed op, ik ben echt aan het gieren”, klonk het in tranen van het lachen bij Gustaph. Al verrieden de typische, herkenbare moves van de ‘comedy queen’ al snel haar ware identiteit. “Waarom heb ik eigenlijk een ander kostuum aangetrokken en al die moeite gedaan?”, lachte Walter wanneer hij ontmaskerd werd. 

Het was buiten mijn comfortzone, dat is duidelijk. Ik heb een beetje impulsief ‘ja’ gezegd. Achteraf dacht ik: wat heb ik nu weer gedaan? Maar ik vond het wel erg leuk en heb met veel plezier geoefend. In onze maatschappij zijn er te veel mensen die uitgesloten of gepest worden wanneer ze een beetje buiten de lijntjes kleuren, een beetje anders zijn, of af en toe graag iemand anders zijn. Maar ik hoop dat niemand achter een façade moet wonen die hij zelf niet gebouwd heeft.” 

Bekijk de reveal van Walter hier:

…… als Jackie Doolittle 

Van houterige loopjes op de catwalk en hilarische lipsyncs tot straffe dansmoves op plateauzolen en zwoele speeches: in verschillende rondes haalden de queens alles uit de kast. Maar er kan er maar eentje de beste zijn en vanavond was dat Jackie Doolittle. Zij bewaart haar geheime identiteit tot in de finale. Al heeft speurneus Karen Damen alvast een theorie klaar: “Misschien is het Hanne van K3? Dat is eigenlijk een stout meisje dat zich braver moet voordoen dan ze is. Allez, dat moest ik toch doen (lacht).


Niet voor publicatie:

Lieze Schoofs

Press Officer DPG Media

 

 

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over VTM

Voor journalisten en fotoredacties

Alle teksten, fotomateriaal, grafisch materiaal, logo’s, merken en audiovisueel materiaal zijn eigendom van DPG Media. Het gebruik is niet toegestaan zonder voorafgaandelijke toestemming van DPG Media, ofwel via e-mail ofwel voor fotomateriaal via het ontvangen van een login op https://foto.dpgmedia.be/. Het gebruiken van een login houdt in dat je instemt met de gebruiksvoorwaarden en geldende rechten. 

Klik hier voor de uitgebreide fotodatabank

Klik hier voor de newsroom van DPG Media

Klik hier voor de newsroom van Qmusic, Joe en Willy

Voor kijkers en surfers 

Geen persgerelateerde vragen? Contacteer de customer service van DPG Media via info@dpgmedia.be

Neem contact op met

Medialaan 1 1800 Vilvoorde

pers@dpgmedia.be

vtm.be